Ssl sertifikaları site adreslerinin doğruluğunu kontrol eden  internet sitelerinde veri güvenliğinin sağlanması amacıyla kullanılan bir protokoldür.SSL’in açılımı Secure Sockets Layer (güvenli giriş katmanı) dır. İnternetin gelişmesine birlikte olarak e-ticaret sistemleri de gelişme göstermiş ve dolayısıyla da yaygınlaşmaya başlamaktadır.

Özellikle online ödeme sistemine sahip olan web sitelerinde, ödeme bilgileri ve kişisel verilerin 3. şahısların eline geçmesini önlemektir.

Sertifika sayesinde bu sorun büyük ölçüde çözülmüş olup, güvenli bir veri aktarım işleminin gerçekleşmesi mümkün olmaktadır.

SSL Public Key/Private Key   adı verilen anahtarların kullanımına dayalı bir kodlama yöntemine dayalıdır.

Bir çok SSL sertifikası çeşidi bulunmaktadır.Ancak genel olarak tekli domain ( standart )  ve subdomainler ( wilcard SSL )  olmak üzere  ikiye ayırabiliriz.

Sertifika sağlayıcıları SSL sertifikaları için farklı garantiler sağlamışlardır.Bazı Sertifikalarda Evrak talep edilebilmektedir.

Firmamızında sağlamış olduğu Comodo ve Rapid SSL sertifikaları banka ve diğer kurumlar tarafından onaylı konumdadır.

Uygun fiyata sağladığımız SSL Sertifikalarını inceleyebilirsiniz.SSL Sertifikası sağladığımızda Ücretsiz Kurulum desteğide sağlamaktayız.

 

Güvenlik

Bir cevap yazın

WhatsApp Destek