Hosting Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 

Hosting paketleri ‘ni tercih etmeden önce dikkat etmeniz gereken unsurlar bulunmaktadır. Hosting firmasının alt yapısı ve müşteri kapasitesi, sizler için önemli bir unsur olacaktır. İşletmenize ait web sitenizin kesinti yaşamadan kullanıcılara sorunsuz bir şekilde web site sunmanız için hosting firmanızı iyi seçmeniz gerekmektedir. Nelere dikkat etmeniz gerekli sıralayalım;

 

Güçlü Alt Yapı

Hosting firmanızın, seçtiğiniz hizmetlerin kesintisiz bir hizmet sağladığından ve bu sunuculara gelen internet hatlarını öğrenmeniz gerekmektedir. Bir hosting firmasının en önemli unsuru veri merkezi taraflı yaşanan elektrik kesintileri veya ısıtma sorunlarıdır. Bu sorunlar sunucuların kesintisine neden olup, sunuculara zarar verebilmektedir. Bu durumda veri merkezinin güçlü bir alt yapıya sahip olması gerekmektedir. Anlık elektrik kesintilerinde, hiç bir sunucunun kesinti yaşamaması için gerekli elektriği sağlaması gerekir. Bunun yanında soğutma sistemleri de çok önemlidir, Sunucular çok fazla sıcak havaya maruz kalmaları durumunda, tam performans verememektedir. Hosting firması seçerken alt yapılarını kesinlikle sorunuz.

Sunucu Alt Yapısı

Seçtiğiniz hosting hizmetlerinin kesinlikle SSD disk olmasına ve işlemcilerinin yeni nesil olmasına dikkat ediniz. Bu sitenizin performansını dengeli tutacak ve sitenizi ziyaret eden kullanıcılar, hızlı bir şekilde web siteniz üzerinde gezebilecektir. Sunucu alt yapısı ile birlikte, sunuculara gelen internet hatlarını da sormayı ihmal etmeyiniz.

Müşteri Memnuniyeti

Bir firma seçimi yapmadan önce sosyal medya üzerinde gerekli araştırmalarınızı yapınız. Sadece tek forum üzerinde araştırmalardan kaçının bir çok siteden araştırmalar yapın ve seçtiğiniz firma hakkındaki bütün düşünceleri araştırarak öğrenin. Sosyal medya nın yeterli gelmediği yerde konu ile ilgili bilgi sahibi olan bireylerden yardım alın çünkü onların yönlendirmesi tecrübelere dayanarak olacaktır ki çoğu firmanın nasıl bir hizmet verdiği hakkında bilgi sahibidir.

Genel

Bir cevap yazın

WhatsApp Destek