CDN (Content Delivery Network), tüm dünya çapında, çeşitli lokasyonlara barındırılan serverların oluşturduğu stratejik network sistemidir. CDN hizmetlerinin ana özellikleri, web site hızı, yüksek ulaşılabilirliktir ve Ölçeklendirebilirlik.

Web Site Performansı
Web sitenizde paylaştığınız yazılar ve bütün içerikler, dünya geneline yayılmış POP noktalarında güncel olarak tutulur. Kısa mesafe ile birlikte gecikmelerin karşısına geçerek, trafik kotasın’da minimum değerde indirger.

Ölçeklendirebilirlik
Sitenizde CDN kullanmak, hosting hizmetinizin trafik kotasını minimum değere indirerek, ihtiyacınız olduğu anda ölçek büyütme ve küçültme konusunda’da oldukça kullanışlı bir hizmettir.

Güvenilirlik
Ziyaretçiler her zaman kendilerine en yakın lokasyonda bulunan Erişim noktasına yönlendirilirler. Eğer bu nokta’da bağlantı ile ilgili bir aksaklık olması durumunda ise, ziyaretçi otomatik olarak bir sonraki en yakın noktaya bağlantı sağlayarak yönlendirilir.

CDN ile Web Sitenin Hızlı Açılmasının Seo’ya Etkisi
Sayfanızın hızlı açılması demek, Google sıralamalarında yapılan anahtar kelime çalışmalarında yükselme görebilirsiniz. Birçok arama motoru ve başta olmak üzere google yeni getirilen algoritmalarda yaptıkları kurallardan biri ve en önemlisi WEB SİTE HIZI ‘dır.

Genel

Bir cevap yazın

WhatsApp Destek