Bulut sunucular, teknolojinin gelişmesi ile ortaya çıkmış ve fiziksel sunucuların yerini almayı başarmıştır. Sistem, yine sunucu firmalarında bulunan fiziksel sunucular üzerinden çalışmaktadır. Müşteriler, sunucu firmaları üzerinden bulut sunucu hizmeti alarak fiziksel sunucuları sanal olarak kullanabilmektedir.

Bulut sunucu günümüzün ve hatta geleceğin teknolojisidir. Birden fazla sunucunun koordineli olarak çalıştığı Cloud teknolojisinde mevcut yük dengelenir. Yani websiteniz ya da uygulamalarınız ne kadar kaynağa ihtiyaç duyuyorsa o kadarını kullanırsınız. Bu bağlamda sadece kullandığınız kadarını ödeyerek bilgi teknolojileri maliyetinizi düşürürsünüz. Bununla birlikte ziyaretçi sayınız arttığında ve sunucu kaynaklarınız yetmediğinde, yeni bir donanıma/sunucuya geçmek yerine mevcut sunucunuza ilave RAM, CPU veya depolama alanını kolaylıkla ekleyebilir/ekletebilirsiniz.

 

Bulut Sunucuların Avantajları Nelerdir?

Elinizde olan fiziksel sunucuları kullanmadığınız için yaşanacak teknik sorunlardan da etkilenmezsiniz. Eğer size ayrılan sunucu bölümünde bir sıkıntı yaşanırsa kısa süre içerisinde yeni bir bölüm atanır ve siz bunun farkına bile varmazsınız.
Sunucuların, son teknoloji olması her zaman için çok önemlidir. Daha hızlı ve daha güvenlidir. Ancak kendiniz sürekli olarak son teknoloji sunucular almak yerine bizimle çalışarak bulut sunucu hizmeti aldığınızda çok uygun fiyata son teknolojiyi kullanmış olursunuz.
Sunucu panelleri üzerinden yapmak istediğiniz değişiklik ve güncellemeleri kısa süre içerisinde yapabilirsiniz. Böylelikle, işiniz kesintiye uğraşamaz ve fiziksel sunuculara göre çok daha uzun bir uptime süresine sahip olursunuz.
Yaşanacak teknik sorunların ardından veri kaybı olma ihtimali çok daha düşüktür. Uzman bir ekip ile çalışıyoruz ve yaşanacak sorunların önlemini alıyoruz.

Genel

Bir cevap yazın

WhatsApp Destek